Şabanözü 43. Kültür-Sanat ve Güreş Festivali Görkemli Bir Şekilde kutlandı.
Orjinal Resim

Şabanözü Belediyesince düzenlenen, Çankırı ilinin en büyük organizasyonu olan Şabanözü Kültür-Sanat ve Güreş Festivali görkemli bir şekilde yapıldı. 29 Haziran 2019 cumartesi günü 43.sü gerçekleştirilen festival, halkın geniş çaplı katılımı ile kutlandı

 

Cuma günü Çarşı Camiinde İlçemize Hizmet Edenlerin Ruhlarına Mevlid-i Şerif Okunması ile başlayıp, devamında Atatürk anıtına çelenk koyma, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile Festival programımız başladı. 

 

29 Haziran Cumartesi günü; Şabanözü Belediyesi Mehmet Ali Şahin İlçe Stadında, Çankırı Milletvekili Salim ÇİVİTCİOĞLU, Şabanözü Kaymakamı Ferhat ALTAY ve Belediye Başkanı Faik ÖZCAN başta olmak üzere, İl ve İlçe İdare Amirleri, Belediye Başkanları, Siyasi parti temsilcileri, İş insanları ve yaklaşık 5.000'i aşkın izleyicinin ve 300'e yakın güreşçinin katıldığı yağlı güreşlerde, gün boyu Cazgırlığı Tokur Mehmet ve İsa KALE yaptı.

Er Meydanında yapılan dualar ile başlayan program protokol konuşmaları ile devam etti. Başkan ÖZCAN konuşmasında "Festivalimizin 6 yıl aradan sonra düzenlendiğini ve katılımın oldukça fazla olduğunu, katılımcılara, katkı sağlayanlara, gönül birliği eden, emeği geçen herkese teşekkür ettiğini belirterek, bu tür etkinliklerin devam edeceğini" söyledi.

 

Başpehlivanlar Şaban YILMAZ - Fatih ATLI - Osman AYNUR - Hamza KÖSEOĞLU - Ünal KARAMAN - Süleyman AYKIRI - Ahmet KAVAKÇI - İsmail KOÇ - Osman ÖZGÜN - Nadir TAKI - Murat GENÇTÜRK dahil çok sayıda Başpehlivanın katıldığı Kırkpınar öncesi en büyük güreşlerde Baş Pehlivanlığı, finalde İsmail KOÇ'u yenen  Ünal KARAMAN kazandı.

2020 yılı Güreş Ağalığı artımına, 2019 yılı Güreş Ağası Muhammed Ali NALBANT, Çankırı'lı iş insanı Alpay ÜNAL, Şabanözü Ziraat Odası Başkanı Mustafa ÖZCAN, Yapraklı Güreş Ağası Yakup KARAMAN, Sağlık Mahallesi Muhtarı Abdurrahman ERDOĞAN ve İş İnsanı Uğur OYTUKKAYA ve Ovacık Köyü Güreş Ağası Ali USLU katıldı. Ağalık açık artırımda seneye 44.düzenlenecek 2020 yılı Güreş Ağalığını, Çankırı'lı iş insanı Alpay ÜNAL 55.000,00.TL'ye  aldı.

 

Yağlı güreşler sonrası çarşı meydanında devam eden festivalimizin Müzik-Eğlence programı bölümüne, Beyaz TV Belma Belen'le Geziyoruz programının sunucusu Belma BELEN'in sunumlarıyla, çevre il ve ilçelerden yaklaşık 10.000'i aşkın izleyicinin katılımlarıyla, Ankara Kulübü Derneği Seymenlerinin gösterileriyle başlayan programın devamında, Doktor Faruk, Duygu KUTLU ve Yusuf GÜNEY verdikleri konserler ile izleyicilere unutulmaz dakikalar yaşattılar. Eğlence ve coşkunun gece boyu devam ettiği sporu, müziği ve eğlenceye birleştiren festivalimiz havai fişek gösterileri ile son buldu.

 

 

İlçe halkı başta olmak üzere köylerden ve çevre il ve ilçelerden gelen hemşehrilerimizin gün boyunca güreşe, müziğe ve eğlenceye doyduğu, festivalimiz sorunsuz olarak sona erdi.  

 


| Paylaş |    
FaceBook ta paylaş friendfeed ta paylaş Twitter da paylaş Goggle da paylaş delicous da paylaş myspace da paylaş linkedin da paylaş mixx da paylaş digg da paylaş stumbleupon da paylaş xing da paylaş
Kayıt Okuma Bilgileri
Okuma Sayısı 1814
Fotoğraflar
001 Orjinal Resim
002 Orjinal Resim
003 Orjinal Resim
004 Orjinal Resim
005 Orjinal Resim
006 Orjinal Resim
007 Orjinal Resim
008 Orjinal Resim
009 Orjinal Resim
01 Orjinal Resim
011 Orjinal Resim
012 Orjinal Resim
013 Orjinal Resim
014 Orjinal Resim
015 Orjinal Resim
016 Orjinal Resim
017 Orjinal Resim
018 Orjinal Resim
019 Orjinal Resim
020 Orjinal Resim
 
Başkan ÖZCAN´dan Kurban Bayramı Mesajı
Başkan ÖZCAN´dan 15 Temmuz Mesajı
Rss
Webmail
Site Haritası
Doküman Arşiv
Önemli Bağlantılar
Hayata Dair
Telefon Rehberi
Bilgi Edinme
Beni Haberdar Et
Bize Ulaşın
İletişim
 |
Site Yönetimi Şabanözü Belediyesi Bilgi İşlem Müdürlüğü Yazılım K7