Kurban Bayramı Tedbirleri
Orjinal Resim

ŞABANÖZÜ BELEDİYE BAŞKANLIĞINDAN

 

İLAN

 

 

 

Kurban Bayramı münasebetiyle Belediyemizce alınan tedbirler çerçevesinde;

 

 1-) 10 Ağustos 2019 Arife günü Mezarlığı ziyaret etmek isteyenler için saat 13.30'dan itibaren Belediyemiz otobüsü çarşı içerisinden servis yapacaktır.

 

2-) Belediyemiz kesimhanesi Bayram günü açık olacaktır. Kurban kesmek isteyen vatandaşlarımız kesimhanede kurbanlarını kesebilirler.

 

3-) Cadde ve sokaklarda kurban kesimi yapılmayacaktır. Evleri önünde bahçeleri uygun olanların çevreyi kirletmemek kaydıyla bahçelerinde kesim yapılabilecektir.

 

4-) Bahçelerinde kurban kesimi yapacakların hayvan sakatatlarını çöp olarak atmamaları, kuyulara gömmeleri gerekmektedir. Aksi halinde cezai işlem yapılacaktır. 

 

5-) Et satışı yapan ruhsatlı işyerleri haricinde;

     Cadde, Sokak, dükkan ve bina önleri gibi açık alanlarda kıyma çekilmesi yasaktır. Aksi halinde cezai işlem yapılacaktır. 

                                                                                              

6-) Kurban Bayramı münasebetiyle halkımızla 12 Ağustos 2019 Pazartesi günü yani Bayramın ikinci günü saat 10.00'da Çarşı içerisindeki Belediye Çay Parkında Bayramlaşma töreni yapılacaktır.

 

Tüm Halkımız davetlidir.                                               

 

Halkımızın Mübarek Kurban Bayramını tebrik eder, milletimize, memleketimize ve insanlığa hayırlar getirmesini bekler, sağlık, mutluluk ve başarılar dileriz.


| Paylaş |    
FaceBook ta paylaş friendfeed ta paylaş Twitter da paylaş Goggle da paylaş delicous da paylaş myspace da paylaş linkedin da paylaş mixx da paylaş digg da paylaş stumbleupon da paylaş xing da paylaş
Kayıt Okuma Bilgileri
Okuma Sayısı 427
Başkan ÖZCAN´dan 19 Mayıs Mesajı
Başkan ÖZCAN´dan Ramazan Ayı Mesajı
Rss
Webmail
Site Haritası
Doküman Arşiv
Önemli Bağlantılar
Hayata Dair
Telefon Rehberi
Bilgi Edinme
Beni Haberdar Et
Bize Ulaşın
İletişim
 |
Site Yönetimi Şabanözü Belediyesi Bilgi İşlem Müdürlüğü Yazılım K7