BAŞKANIMIZIN ÖZGEÇMİŞİ
Orjinal Resim

           1948 yılında Gürpınar (Ereğez) köyünde doğdu. İlkokulu Gürpınar'da, Ortaokulu Şabanözü'de, Liseyi Çankırı Endüstri Meslek Lisesinde okudu.

             Öğrenim hayatının hemen ardından kısa süre Köy Hizmetleri Bölge Müdürlüğünde çalıştı. 1968 - 1969 yıllarında Gürpınar'da vekil öğretmenlik yaparken vatani görevini yapmak üzere askere gitti.

            Askerlik dönüşü Osmanlı Bankası Ankara Merkez Şubesinde işe başlayarak 3 yıl çalıştı. Daha sonra Akbank Kırıkkale Şubesinde işe başlayarak 8 yıl görev yaparak kendi isteğiyle görevinden ayrılarak Kırıkkale'de serbest ticaretle uğraşmaya başladı.

            Çalışma hayatının yanı sıra sosyal, kültürel ve siyasi faaliyetlerde yer aldı. Kırıkkale Çankırılılar Kültür ve Dayanışma Derneğinin ikinci başkanlığını yaptı. Dernek bünyesinde oluşturulan Yaren Meclisinin 4 yıl süre ile Başağalığını yerine getirdi.

 Aktif siyasi hayatına Kırıkkale MHP Teşkilatında başladı. 1989 yılında MHP'den Kırıkkale İl Genel Meclis Üyeliğine seçilerek bu görevi 5 yıl süreyle başarı ile yürüttü. 1997 yılında MHP Olağan Kongresine Kırıkkale Üst Kurul Delegesi olarak katıldı.

30 Aralık 1998 yılında üçlü Kararname ile Gürpınar'da Belediye Teşkilatının kurulmasına karar verilmesi sonucu 18 Nisan 1999 tarihinde yapılan Mahalli İdareler seçimlerinde Belediye Başkanı olarak seçildi. Kurucu Belediye Başkanı olarak bu görevi 10 yıl süre ile 2009 yılına kadar başarı ile yürüttü. Üçüncü dönem seçimlerde aday olmadı.

01 Haziran 2014 tarihinde yapılan Belediye Başkanlığı Yenileme Seçimlerinde Milliyetçi Hareket Partisinden Şabanözü Belediye Başkanı olarak seçildi.    

Başkan KARAKAYA evli ve 4 çocuk babasıdır.   

 


Kayıt Okuma Bilgileri
Okuma Sayısı 11992
03
Rss
Webmail
Site Haritası
Doküman Arşiv
Önemli Bağlantılar
Hayata Dair
Telefon Rehberi
Bilgi Edinme
Beni Haberdar Et
Bize Ulaşın
İletişim
 |
Site Yönetimi Şabanözü Belediyesi Bilgi İşlem Müdürlüğü Yazılım K7