PROJE HAKKINDA

Şabanözü Çankırı' ya 35 km, Esenboğa havaalanına 40 km, Ankara' ya 75 km mesafededir. Esenboğa havalimanı ile bütün dünyaya, Çankırı ve Orta üzerinden E-80 karayolu ile Marmara, Karadeniz sanayi illerine ve Samsun, İnebolu deniz limanına direkt bağlantılıdır. Bu bölgede gerçekleştirilecek projenin amacı Şabanözü ilçe merkezinden geçen Sanı Deresinin ıslah edilmesini ve Atık su Arıtma Tesisinin inşasını içermektedir.

Proje ile, şehir nüfusunun yağmur suyu kanallarına bağlı olan fosseptik çukurları aracılığıyla tahliye ettiği atık sular ve sulama kanallarından gelen atık sular ile beslenen Sanı Deresinin çevre ve sağlık açısından ortaya çıkardığı risklerin ortadan kaldırılması amaçlanmaktadır.

Atık suların geçirgen zeminlerde doğrudan bertaraf edilmesi yer altı sularının kirlenmesine yol açarken, geçirgen olmayan zeminlerde atık sular kontrolsüz bir şekilde akmakta ve böylece iskan bölgelerinde pis su birikintilerinin oluşmasına sebebiyet vermekte veya açık kanallarda birikip çiftçiler tarafından tarlalarda (sebze ekiminde) kullanılmaktadır. Proje kapsamında Sanı Deresinin ıslahı gerçekleştirilerek yerleşim alanında atık su birikimi önlenecek, bölgesel kalkınma faaliyetinin önemli bir unsuru olan alt yapı gerçekleştirilecek, çevre düzenlemeleri ile kamu ve özel kuruluşların bulunduğu yaşam ve iş alanlarını içine alan bölgedeki yaşam kalitesi yükseltilecektir. Çalışma çevresel altyapı sektöründe gerçekleşme süreçteki faaliyetler hibe programına uygunluk için gerekli genel şartları karşılamaktadır


Kayıt Okuma Bilgileri
Okuma Sayısı 9238
03
Rss
Webmail
Site Haritası
Doküman Arşiv
Önemli Bağlantılar
Hayata Dair
Telefon Rehberi
Bilgi Edinme
Beni Haberdar Et
Bize Ulaşın
İletişim
 |
Site Yönetimi Şabanözü Belediyesi Bilgi İşlem Müdürlüğü Yazılım K7