PROJE HEDEFLERİ

Gerçekleştirilecek dere ıslahı, çevre düzenlemesi ve atık su arıtma tesisi projesi ile kirlilik kaynaklarının halk sağlığına olan riskleri ortadan kaldırılacaktır. Kısa ve uzun vadede bulaşıcı hastalıkların yayılmasına neden olan etkenler, Enterit, tifo ve çocuklarda ishal ve büyüme gelişme geriliği, ayrıca dereden oluşacak sivrisineklerin yol açacağı sıtma hastalıkları (ölümlere neden olabilir) neden olan etkenler ortadan kalkacaktır..

Gerçekleştirilecek ıslah projesi kapsamında bitki örtüsü bozulmasına neden olan etkenler ile görüntü kirliliği ortadan kaldırılacaktır.Yapılacak istinat duvarlarıyla da erozyon engellenmiş ve derenin şekli muhafaza edilmiş olacaktır. Bu nedenle su taşkını ve sel riski de ortadan kaldırılacaktır. Atık su arıtma tesisi ile evsel atıkları boşaltıldığı derede meydana gelen kirlenme engellenecektir.

Projenin hedeflerinin tarım açısından değerlendirildiğinde ise Mevcut akarsudan yaklaşık 1000 adet tarım arazisi sulama yapmaktadır. Bu göz önüne alındığında projenin tarım alanları ve tarım alanlarında yetiştirilen ürünlerin sağlığı, kalitesi açısından önemi de açığa çıkmaktadır.Proje kullanılırlık açısından tarımın devamlılığı hem de sürekli kaliteli sebze, meyve ve tahıl yetiştiriciliği sağlanacak, tarımsal açıdan proje kendini yenileyen bir proje olacaktır.Bölgede potansiyel oluşturan yayla turizmi ve kara ve balık avcılığına dayalı olarak turizm faaliyeti gerçekleşebilecektir.


Kayıt Okuma Bilgileri
Okuma Sayısı 8200
05
Rss
Webmail
Site Haritası
Doküman Arşiv
Önemli Bağlantılar
Hayata Dair
Telefon Rehberi
Bilgi Edinme
Beni Haberdar Et
Bize Ulaşın
İletişim
 |
Site Yönetimi Şabanözü Belediyesi Bilgi İşlem Müdürlüğü Yazılım K7