Faik Özcan
Belediye Başkanı

24 Ocak 1982 yılında Şabanözü’nde doğan Faik ÖZCAN Akdeniz Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi iktisat bölümünden 2006 yılında Mezun olmuştur. 2007 yılında kısa süreli olarak Şabanözü Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfında çalışmış olup; aynı yıl içerisinde T.C. Ziraat Bankası Şabanözü Şubesinde çalışma hayatına devam etmiştir.
Çalışma hayatı boyunca Sigortacılık Sertifikası, Emeklilik Gözetim Merkezi Bireysel Emeklilik Uzmanı Sertifikası, Sermaye Piyasası Lisanslama Sertifikası, Yönetici Yetkinlik Geliştirme Eğitimi, Güncel Ekonomik Konjonktür Eğitimi, Motivasyon Yönetimi Eğitimi, Lider Yapan Özellikler Eğitimi, Bilgi Güvenliği Eğitimi, Kişisel Verileri Koruma Kanunu Eğitimi, Halka Arz İşlemleri Eğitimi, Temel İlkyardım Eğitimi, Suç Gelirlerinin Aklanması-(MASAK) Eğitimi, Dış Ticaret Analizi Eğitimi, Engelliliğe Doğru Yaklaşım-İşaret Dili eğitimi, Sosyal Medya ve Etik İlkeler Eğitimi, İş Sağlığı Güvenliği gibi eğitim ve sertifika programlarına katılmış olup; mesleki ve kişisel anlamda kendisini geliştirmiştir.
Ayrıca ilçemizin kültürel zenginliklerinden olan yaren ocağında 2 dönem yaren ağalığı yapmıştır.
18.Dönem Siyaset Akademisi Çankırı 1.si olarak Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ dan başarı plaketi almıştır.
Evli ve 4 çocuk babası olan Faik ÖZCAN, iyi derecede İngilizce bilmektedir.