Çevre Temizlik Vergisi

Çevre Temizlik vergisi tüm işyerlerinden alınmaktadır. Çevre Temizlik Vergisinin mükellefi binayı fiilen kullanandır.

 Çevre Temizlik Vergisi beyannamesi; mükellef olunduğunda bir defa verilir. Takip eden yıllarda işyerini kullanan değişmediği sürece yeniden beyanname verilmez.

 Çevre Temizlik Vergisi; birinci taksiti Mayıs ayında, ikinci taksiti Kasım ayında olmak üzere iki eşit taksitte ödenir. Dileyen mükellef birinci taksit döneminde veya daha önce tümünü de ödeyebilir.

Vergiyi Kimler Öder?

Çevre Temizlik Vergisi, işyerini kullananlar tarafından yılda iki kez ödenmektedir. Vergiyi ödeyebilmek için Çevre Temizlik Vergisi Bildirim formunu doldurmanız gerekmektedir. Bildirim formu bir defaya mahsus olmak üzere doldurulur. Sonraki işlemleriniz ve değişikler için Çevre Temizlik Vergisi mükellef sicil numaranız ile takip edebilirsiniz.

Satış ve Taşınma Durumunda Ne Yapmak Gerekli?

Herhangi bir adres değişikliğinde bağlı bulunduğunuz belediyeyi, bu durumdan haberdar etmeniz gerekmektedir. Taşındığınızda belediyemiz Gelir Müdürlüğü’ne, bir dilekçe ile başvurarak değişiklikleri bildirmeniz gereklidir.

Yanlış Vergilendirme Halinde Ne Yapmalıyım?

Eğer herhangi bir şekilde yanlış vergilendirmeye tabi olduysanız, yanlış vergilendirilmenin düzeltilmesi için belediyemiz Gelir Müdürlüğü’ne bir dilekçe ile başvurarak, yanlışlığın düzeltilmesini isteyebilirsiniz.

About Company

Subscribe Newsletter

Sign up for our latest news & articles. We won’t give you spam mails.

© 2022, AOGWEB. All Rights Reserved.

Duyuru!

Üniversitemiz senatosunun 27.07.2022 tarih ve 6857079/13-1 sayılı kararı ile; Üniversitemiz Eldivan Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Tıbbi Laboratuvar Teknikleri, Çevre Sağlığı ve Laborant ve Veteriner Sağlık programlarına 2022-2023 eğitim öğretim döneminde ilk defa kayıt yaptıracak öğrencilerimizin egitimlerine Çankırı Karatekin Üniversitesi Şabanözü Kampüsünde devam etmesine karar verilmiştir.

Başkanın Mesajı

Değerli Hemşehrilerim; Sayın Cumhurbaşkanımızın takdir ve teveccühleriyle, adaylık süreci ile başlayan ve halkımızın takdiri ile devam ettirdiğimiz Belediye Başkanlık görevimizi ilk günkü heyecanla sürdürüyoruz. Şabanözü'nde doğup büyüyen, eğitim hayatını tamamlayan Şabanözü'nün bir evladı olarak halkımızla birlikte bu ilçenin geleceğini inşa etmek benim için büyük bir onurdur. Belediyecilikte hizmet devamlılığı esastır. Göreve geldiğimiz andan itibaren ilçemizin alt ve üst yapısıyla ilgili geniş perspektifte işlerimize başladık. Belediyecilikte örnek gösterilen bir hizmet anlayışını sergilemeye özen gösteriyoruz. İlçemizin kaynaklarını doğru zamanda doğru yerde kullanmak için ilk günkü heyecanımızla gece gündüz demeden çalışıyoruz. Bu süre zarfında da halkımıza verdiğimiz sözleri bir bir yerine getiriyoruz.İlçemizin tarihi ve kültürel zenginliğini içinde bulunduğumuz teknolojiyle modern projelere uyarlıyoruz. Belediye Başkanlığı görevi bir bayrak yarışıdır. Bize verilen görev süresinde halkımıza en iyi hizmeti sunmanın gayreti içerisinde olacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın. Tevazu, samimiyet ve gayretle çalışarak el birliğiyle Şabanözü'müzü daha güzel yerlere taşıyacağız. Saygı, sevgi ve hürmetlerimle....

Faik Özcan

Belediye Başkanı