Çevre Temizlik Vergisi

Çevre Temizlik vergisi tüm işyerlerinden alınmaktadır. Çevre Temizlik Vergisinin mükellefi binayı fiilen kullanandır.

 Çevre Temizlik Vergisi beyannamesi; mükellef olunduğunda bir defa verilir. Takip eden yıllarda işyerini kullanan değişmediği sürece yeniden beyanname verilmez.

 Çevre Temizlik Vergisi; birinci taksiti Mayıs ayında, ikinci taksiti Kasım ayında olmak üzere iki eşit taksitte ödenir. Dileyen mükellef birinci taksit döneminde veya daha önce tümünü de ödeyebilir.

Vergiyi Kimler Öder?

Çevre Temizlik Vergisi, işyerini kullananlar tarafından yılda iki kez ödenmektedir. Vergiyi ödeyebilmek için Çevre Temizlik Vergisi Bildirim formunu doldurmanız gerekmektedir. Bildirim formu bir defaya mahsus olmak üzere doldurulur. Sonraki işlemleriniz ve değişikler için Çevre Temizlik Vergisi mükellef sicil numaranız ile takip edebilirsiniz.

Satış ve Taşınma Durumunda Ne Yapmak Gerekli?

Herhangi bir adres değişikliğinde bağlı bulunduğunuz belediyeyi, bu durumdan haberdar etmeniz gerekmektedir. Taşındığınızda belediyemiz Gelir Müdürlüğü’ne, bir dilekçe ile başvurarak değişiklikleri bildirmeniz gereklidir.

Yanlış Vergilendirme Halinde Ne Yapmalıyım?

Eğer herhangi bir şekilde yanlış vergilendirmeye tabi olduysanız, yanlış vergilendirilmenin düzeltilmesi için belediyemiz Gelir Müdürlüğü’ne bir dilekçe ile başvurarak, yanlışlığın düzeltilmesini isteyebilirsiniz.

About Company

Subscribe Newsletter

Sign up for our latest news & articles. We won’t give you spam mails.

© 2022, AOGWEB. All Rights Reserved.

Önemli Duyuru

Belediyemiz tarafından adınıza yapılan Tahakkuk Tahsilatlar ve Su Bildirgelerini SMS olarak alabilmeniz için Cep telefon numaralarını güncelletmeniz sizin yararınıza olacaktır.